Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken yerel seçim mesajı: Türkiye’yi tarıyoruz, doğru adayları belirleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kerem Aydınlar Camii’nde kılınan cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yerel oy Programının netleşip netleşmediği sorusuna Erdoğan, “Seçim süreci başkanlığımız yerel seçimlerle ilgili gerekli altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Tüm milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız görev başında. Türkiye’yi tarıyoruz. En doğrusunu tespit edeceğiz.” Adaylar, seçimden başarı ile çıkacak.” ifadeleri kullandı.

“PUTİN AĞUSTOS’TA GİDECEK İNŞALLAH”

Erdoğan, Rusya lideri Putin’in Türkiye ziyaretiyle ilgili olarak, “Tarih henüz netlik kazanmadı. Görüşmeler yapıyorlar, inşallah bu ziyaret de müzakereler çerçevesinde ağustos ayında gerçekleşir. Biliyorsunuz aynı yoldayız. Yani Karadeniz koridorundan Rusya’dan gelen tahıl bizimle birlikte una çevrilecek ve “Fakir Afrika ülkelerine, geri kalmış ülkelere un olarak ulaştıracağız. Şimdi bile biz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak o adımları atmaya ve fakir ülkelere takviyelerimizi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“BU GÖREVDEN ÇOK MEMNUNUM”

YAŞ kararlarıyla ilk kez bir kadın albayın terfi ettirilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu atamadan çok memnunum. Özellikle böyle bir kızın terfisi bizi çok mutlu etti. Biliyorsunuz çok var. “Ancak böyle bir kızın silahlı kuvvetlerde ilk kez albaylıktan amiralliğe terfi etmesi ayrı bir memnuniyet. Onu tebrik ediyorum, onu tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki meclislerde de devam ederler.”

kavaklidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu