Haber

Nadal Akademisi’ndeki Turnuvayı Mersin’den Gelen Rüzgar Kazandı

MERSİN’de babasının yönlendirmesiyle 4 yaşında tenise başlayan Rüzgar Boyacıoğlu (9), Rafa Nadal Akademisi’nin 9 yaş yaz kampında düzenlenen turnuvada rakiplerini yenerek en iyi ödülü kazandı. Dünyaca ünlü tenisçi Rafael Nadal tarafından İspanya’nın Palma de Mallorca adasında kuruldu. ‘Kazanan’ oldu. Rüzgâr hakkında olumlu açıklamalarda bulunan Nadal, yanında selfie çektirdi.

Mersin’de yaşayan Miray Boyacıoğlu, 5 yıl önce oğlu Rüzgar’ı tenise yönlendirdi. Tenis antrenörü Hakan Ummak’ın yetiştirdiği Rüzgar Boyacıoğlu, son yıllarda düzenlenen farklı turnuvalarda ilk 3’e girerek dikkat çekti. Rüzgar, dünyaca ünlü tenisçi Rafael Nadal’ın İspanya’nın Palma de Mallorca adasında kurduğu Rafa Nadal Akademisi’nde 20-27 Ağustos tarihleri ​​arasında düzenlenen 9 yıllık yaz kampına katıldı. Dünyanın farklı ülkelerinden tenisçilerle bir araya gelen Rüzgar, katıldığı antrenmanların yanı sıra düzenlenen tüm turnuvalarda 9 yaş grubunda en iyi ödül olan ‘kazanan’ ödülünü kazandı.

NADAL’IN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Rüzgar Boyacıoğlu’nun başarısı Rafael Nadal’ın da dikkatini çekti. Rüzgar Boyacıoğlu hakkında olumlu yorumlar yapan Rafael Nadal, geleceğin tenisçisi ile selfie çektirdi. Miray Boyacıoğlu, Rüzgar spor Yeteneği nedeniyle kendisini tenise yönlendirdiğini belirten Erdoğan, oğlunun sporun yanı sıra disiplinli bir antrenman metodu izlediğini kaydetti. Rüzgar, gelecekte Türkiye’yi uluslararası teniste temsil etmek istediğini ve dünyaca ünlü tenisçi Rafael Nadal’ın iznini almak istediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu