Haber

Bangladeş’teki yangının drone görüntüleri paylaşıldı

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Bangladeş, ülkenin Cox’s Bazar bölgesindeki Rohingya kampında çıkan ve 12 bin mülteciyi yerinden eden yangının drone görüntüsünü paylaştı.

Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında faaliyet gösteren Bangladeş Uluslararası Göç Örgütü’nün (IOM) resmi sosyal medya hesabında dün Cox’s Bazar’daki Camp 11’de çıkan yangına ait drone görüntüsü paylaşıldı. Açıklamada, 12 bin sığınmacının evsiz kaldığı, 2 bin sığınma evinin de yıkıldığı belirtildi. “IOM liderliğindeki tıbbi sevk birimi, 14 ambulansı beklemede tutuyor”.

“BİR EVSİZ DAHA”

BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Bangladeş’ten 11. kampta çıkan yangına ilişkin yaptığı açıklamada, kampta çıkan yangınla birlikte mülteci çocuklar ve ailelerinin bir kez daha evsiz kaldıklarını belirterek, “Rohinga mülteci çocuklar ve aileleri birlik oldu. Cox’s Bazar’daki mülteci kampındaki yangının yanında, “UNICEF ortaklarımız, sahada travma geçirmiş çocukların ve ailelerinin acil ihtiyaçlarına yanıt veriyor.”

Bangladeş BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nden (BMMYK) yapılan açıklamada, dünkü yangının kontrol altına alındığı belirtilerek, “2 bin sığınak hasar gördü veya yıkıldı. 12 bin Rohingya mülteci bir kez daha her şeyini kaybetti. Hastaneler dahil 90 tesis ve öğrenme merkezleri yakıldı.” söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu